ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ И ЈАВНОГ ПРИЗНАЊА - ПОЧАСНИ ГРАЂАНИН ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ ЗА 2022.ГОДИНУ

На основу члана 10. Статута општине Пријепоље („Службени гласник општине Пријепоље“, број 3/2019,3/21,6/22) и чланова 7. и 13. Одлуке о наградама и јавним признањима општине Пријепоље („Службени гласник општине Пријепоље“, број 7/2017), Одбор за прописе, молбе, жалбе, одликовања и награде Скупштине општине Пријепоље, објављује

Општина Пријепоље додељује:

-  НАГРАДЕ ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ,

• ЈАВНО ПРИЗНАЊЕ - ПОЧАСНИ ГРАЂАНИН ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ.
  • НАГРАДА ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ

Награда општине Пријепоље се може доделити физичком или правном лицу, које има пребивалиште, односно седиште или послују на територији општине Пријепоље или физичким и правним лицима која имају пребивалиште, односно седиште ван територије општине Пријепоље или у иностранству, под условом да су њихова достигнућа и стваралаштво везани за општину Пријепоље или ако су дали посебан допринос друштвеном и привредном развоју општине Пријепоље.

Основни критеријуми за доделу Награде општине Пријепоље су значајна остварења у области :

- привреде, образовања и васпитања, науке, културе, здравствене заштите, социјалне и дечије заштите, развоја локалне самоуправе и у другим областима стваралаштва и хуманитарног деловања у општини Пријепоље.

II  ЈАВНО ПРИЗНАЊЕ - ПОЧАСНИ ГРАЂАНИН ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ

Јавно признање Почасни грађанин општине Пријепоље се може доделити појединцу који може имати пребивалиште на територији или ван територије општине Пријепоље, као и појединцу који није држављанин Републике Србије.

Основни критеријуми за доделу Јавног признања - Почасни грађанин општине Пријепоље су да:

- појединац својим радом, научним, уметничким, политичким, хуманитарним и другим деловањем изузетно доприноси развоју и афирмацији општине Пријепоље у земљи и иностранству.

Скупштина општине одлучује о додељивању звања „Почасни грађанин“ уз претходну сагласност Министарства надлежног за послове локалне самоуправе.

Подношење иницијативе:

Иницијативе за доделу Награде општине Пријепоље и Јавног признања – Почасни грађанин општине Пријепоље могу поднети:

• правна лица са седиштем на територији општине Пријепоље,
  • Председник општине,
  • Општинско веће,
  • радна тела Скупштине општине Пријепоље,
  • одборници Скупштине општине Пријепоље,
  • као и групе од најмање 15 грађана који имају пребивалиште на територији општине Пријепоље.

Начин подношења иницијатива:

Иницијативе за доделу Награде општине Пријепоље и Јавног признања – Почасни грађанин општине Пријепоље са одговарајућим прилозима којима се доказује испуњеност услова и назнаком за коју награду се предлажу подносе се Одбору за прописе, молбе, жалбе, одликовања и награде Скупштине општине Пријепоље, у писаној форми, са образложењем на адресу:

Скупштина општине Пријепоље

Одбору за прописе, молбе, жалбе, одликовања и награде

Трг Братства и једниства 1

31300 Пријепоље.

Иницијативе се могу доставити и писарници општине Пријепоље. Ближе информације могу се добити на број телефона 714-956 или у канцеларији број 13 у згради Општинске управе.

Неблаговремене и непотпуне иницијативе се неће разматрати.

Рок за достављање иницијатива:

Рок за достављање иницијатива је 15 дана од дана објављивања јавног позива.

Одбор за прописе, молбе, жалбе, одликовања и награде скупштине општине   Пријепоље задржава право да у случају потребе разјашњења достављене документације тражи додатну документацију.

Јавни позив и образац за достављање иницијатива биће објављен на званичној интернет презентацији општине Пријепоље „ www.пријепоље.лс.гов.рс“ и огласној табли Општинске управе општине Пријепоље и у листу „Полимље“.

Председник одбора

Драгица Коковић