УНАПРЕЂЕЊЕ ПЛАНИРАЊА И БУЏЕТИРАЊА КАПИТАЛНИХ ПРОЈЕКАТА У ОКВИРУ ПРОГРАМА EU EXCHANGE 6 У ОПШТИНИ ПРИЈЕПОЉЕ

Пријепоље, 11.05.2022. године

Општина Пријепоље је конкурисала за пакет подршке за унапређење планирања и буџетирања капиталних пројеката у оквиру ЕU Exchange 6.  Конкурс је био расписан у периоду од 23.фебруара до 23.марта 2022.године.  Током овог периода за подршку за унапређење  планирања и буџетирања капиталних пројеката примљено је 18 пријава, које су оцењене у складу са Смерницама.

На бази резултата евалуације и селекције пристиглих пријава, општина Пријепоље је једна од 9 одабраних општина  за доделу стучне подршке за унапређење планирања и буџетирања капиталних пројеката.

Представници Сталне конференције градова и општина  и представници општине Пријепоље одржали су први састанак  у циљу договора сарадње у оквиру овог програма.

Програм ЕU Exchange 6 финансира Европска унија (ЕУ) у оквиру националног Програма ИПА  2019 и спроводи у режиму директног управљања.

viber slika 2022 05 11 10 47 46 782