Прикупљање хуманитарне помоћи за страдале од земљотреса у Републици Турској и Републици Сирији

Општина Пријепоље се укључила у прикупљање хуманитарне помоћи за страдале од земљотреса у Републици Турској и Републици Сирији.

Грађани хуманитарну помоћ могу достављати од 10. 02.2023. године до 14.02.2023. године у периоду од 10,00 до 19,00 часова, у просторијама Дома културе - Балетска сала (улаз са паркинга)

Према препорукама Амбасаде Турске у Републици Србији хуманитарна помоћ треба да садржи :

ЗИМСКА ОДЕЋА Капути-Јакне
Кабанице Чизме
Џемпери Панталоне
Рукавице Шалови
Капе Чарапе
Доње рубље Шаторе и душеке (подметаче за шаторе)
Кревете Ћебад
Вреће за спавање Гријалице на струју и плинске гријалице
Плинске боце Термосе
Батеријске лампе Екстерни пуњачи

ПАКЕТИ СА ХРАНОМ (КОНЗЕРВИРАНА ХРАНА НАРЕЗАК, САРДИНА, ПАШТЕТА)

ПЕЛЕНЕ (СВЕ ВЕЛИЧИНЕ)

СРЕДСТВА ЗА ХИГИЈЕНУ И ЧИШЋЕЊЕ

УЛОШЦИ

НАПОМЕНА: ОЧЕКУЈЕ СЕ ДА СТВАРИ БУДУ НЕКОРИШЋЕНЕ (нове) И ПОГОДНЕ ЗА ЗИМСКЕ УСЛОВЕ, или добро очуване и првенствено чисте.

Screenshot 1

На локацији за прикупљање биће присутна лица из Општинске управе и Дома културе која ће примати и сортирати хуманитарну помоћ.

У прилогу:Закључак Општинског већа