ПОСЕТА ЈЕЛЕНЕ ТРИФУНОВИЋ ШЕФА КАБИНЕТА МИНИСТРА БЕЗ ПОРТФЕЉА ЗАДУЖЕНОГ ЗА УНАПРЕЂЕЊЕ РАЗВОЈА НЕДОВОЉНО РАЗВИЈЕНИХ ОПШТИНА

Пријепоље  - Општину Пријепоље данас је посетила Јелена Трифуновић шеф Кабинет министра без портфеља задуженог за унапређење развоја недовољно развијених општина на територији Републике Србије . Са председнико општине Пријепоље и његовим сарадницима разговарала је о предлозима пројеката по јавним позивима који су у току  , проблемима са којима се сусреће општина Пријепоље као и о даљој сарадњи .

Кабинет министра без портфеља задуженог за унапређење развоја недовољно развијених општина на територији Републике Србије расписао је јавни позив за пријаву пројеката за  Програм подршке унапређења развоја изразито недовољно развијених општина ( јединице локалне самоуправе из четврте групе) за 2023. годину . Средства у износу од 245.000.000,00 рсд  могу се реализовати за пројекате унапређењa  капацитета изразито недовољно развијених општина ( Мера 1 ) и за предузимању мера у циљу смањења сиромаштва од значаја за изразито недовољно развијене општине ( Мера 2 ) . Рок за подношење пријава је 02.март 2023. године.