Изградњa секундарне водоводне мреже за насеље Миоска

Одлуком о одобравању средстава за програм подршке унапређењу развоја изразито недовољно развијених општина ( јединица локлане самоуправе из четврте групе ) за 2022. годину објављена од стране Кабинета министра без портфеља задуженог за унапређење развоја недовољно развијених општина , општини Пријепоље су додељена средстава за Изградњу секундарне водоводне мреже за насеље Миоска ( друга фаза ).

Пројекат подразумева постављање нових цеви од дуктилног лива ДН100 у дужини од 710 метара. Вредност инвестиције је 9.367.088,31 динара без урачунатог пореза односно 11.240.505,97 динара са ПДВ-ом. Од Кабинет министра без портфеља задуженог за унапређење развоја недовољно развијених општина општини су одобрена средства од 8.000.000,00 динара , а учешће општине је 3.240.505,97 динара.

Прву фазу изградње водовода за насеље Миоска општина је предвидела да ради са својим средствима. Она подразумева да се кроз насеље Стражица настави са цевоводом од дуктилног лива ДН 150 у дужини од око 385 метара и проширење канализационе мреже у дужини од 100,0 метара