EЛЕКТРОНСКИ СИСТЕМ ЗА ВОЂЕЊЕ СЕДНИЦА У ОПШТИНИ ПРИЈЕПОЉЕ

Циљ пројекта је да модернизује и унапреди ефикасност и транспарентност рада Скупштине општине и Општинског већа, као и других служби локалне самоуправе који учествују у припреми и реализацији седница ових органа и то кроз електронско вођење седница (укључујући електронску пријаву присутности, пријаву за реч, електронско гласање и бројање гласова), аутоматско креирање записника и електронских извештаја са седница.

Основне пројектне активности односе се на набавку и инсталирање два система за електронско вођење седница и састанака и гласање заједно са системом за електронску припрему и доставу материјала одборницима Скупштине, члановима Општинског већа и радних тела Општинске управе, чиме се тежи обезбеђивању веће ефикасности .

Пројекат ће бити реализован до краја ове године.