ОПШТИНСКА „ПАЖЉИВКОВА СМОТРА 2023“

Дана 14.03.2023. године са почетком у 9 часова у ОШ „Милосав Стиковић“ на Коловрату одржана је општинска смотра у оквиру пројекта „Пажљивкова смотра 2023“ коју је организовала општинска управа Пријепоље у сарадњи са Агенцијом за безбедност саобраћаја за предшколски узраст и ученике првог и другог разреда основних школа.

Председник општине Пријепоље Драго Попадић отворио је смотру и свим учесницима пожелео срећу у такмичењу.

У смотри је учествовало укупно 21 екипа са по 4 такмичара. Кроз ово такмичење предшколаца, првог и другог разреда подиже се свест, размењује и унапређује знање деце о безбедности у саобраћају.

Такмичење је подржано од Агенције за безбедност саобраћаја коришћењем компјутерске апликације, а све је пропраћено будним оком жирија сачињеног од представника Савета за безбедност саобраћаја, учитеља/васпитача и саобраћајног полицајца.

Свим учесницима који нису освојили нека од прва 3 места су додељене захвалнице, док су освајачима прва 3 места додељене дипломе и прикладни поклони.

Освајачи првих места из сва три узраста ће учествовати у трећој фази, регионалној смотри.